FAQ

Ankiety

1. W jakim celu są wykorzystywane ankiety, które wypełniam?

Przeprowadzanie ankiet jest nam zlecane przez agencje marketingowe, zajmujące się badaniem opinii publicznej. Za ich pomocą producenci rozmaitych dóbr sprawdzają potrzeby rynku, reakcję na swoje produkty, zyskując możliwość poprawienia jakości i dostosowania jej do oczekiwań odbiorców. Wypełniając ankiety stanowisz więc bardzo istotny element łańcucha marketingowego i masz bezpośredni wpływ na to, jak wygląda oferta czołowych producentów na rynku.

2. Czy do wypełnienia ankiety są potrzebne specjalne programy, które muszę instalować? Czy wymagane są jakieś szczególne umiejętności?

Ankiety są skonstruowane tak, aby proces ich wypełniania przebiegał jak najłatwiej dla Ciebie. Po kliknięciu w przesłany przez nas link, otwiera się ankieta z listą pytań – wystarczy przeglądarka internetowa i dostęp do sieci. System sam prowadzi Cię dalej – udzielasz odpowiedzi i przechodzisz płynnie do kolejnego pytania. Pytania przyjmują różną formułę – może to być tylko jedna możliwa odpowiedź – wówczas wystarczy ją zaznaczyć, może być możliwych kilka odpowiedzi jednocześnie – należy zaznaczyć tyle z nich, ile wskazuje instrukcja, może to być wybór preferencyjny z opcją zaznaczenia, która odpowiedź jest Ci bliższa, mogą to także być pytania otwarte, z miejscem na uzupełnienie opisowej odpowiedzi. Jeśli popełnisz błąd lub pominiesz jakąś odpowiedź, otrzymasz wyraźny komunikat, że należy coś poprawić. Po zakończeniu pracy nad ankietą otrzymasz informację o tym, czy została wypełniona poprawnie.

3. Czy ankiety mogę wypełniać tylko na komputerze?

Ankiety możesz wypełniać na komputerze, laptopie, tablecie albo dowolnym smartfonie – wystarczy, że na wybranym urządzeniu z dostępem do internetu klikniesz w link do badania, do którego zapraszamy Cię drogą mailową.

4. Skąd będę wiedział, że mogę wziąć udział w kolejnej ankiecie?

Zaproszenia do kolejnych badań wysyłamy mailem – wystarczy, że będziesz sprawdzał swoją skrzynkę pocztową.

5. Czy będę mógł później wrócić do ankiety, którą już rozpocząłem?

Jeśli wyłączy Ci się komputer, zabraknie prądu albo odciągnie Cię od komputera coś niezwykle ważnego, możesz do ankiety powrócić w dowolnym momencie. Ankieta jest zapisywana w naszej bazie na bieżąco, więc po przerwaniu pracy nad nią i powrocie, otwiera się dokładnie tam, gdzie skończyłeś – wystarczy, że klikniesz w link, który otrzymałeś mailem. Zwracaj tylko uwagę na to, kiedy rozpoczęte badanie zostanie zakończone – jeśli przekroczysz ten termin, nie będziesz niestety mógł dokończyć swojej ankiety.

6. Na jakiej podstawie uczestnicy są dobierani do poszczególnych ankiet?

Podczas rejestracji wypełniasz krótki kwestionariusz, który pozwala nam poznać Ciebie i twoje preferencje. Na podstawie tych informacji dobieramy ankiety, którymi możesz być zainteresowany. Premiowana jest aktywność – im więcej ankiet wypełniasz, tym więcej zaproszeń od nas otrzymujesz.

7. Jak często będę miał możliwość udziału w kolejnych badaniach?

To jest trudne do przewidzenia i uzależnione od tego, jakich respondentów poszukujemy do konkretnego badania. Możesz być zapraszany wielokrotnie na przestrzeni jednego miesiąca, może się zdarzyć, że będziesz zapraszany rzadziej.

8. Czy jestem zobligowany do wypełniania wszystkich ankiet, do których mnie zapraszacie?

Absolutnie nie. Zachęcamy Cię oczywiście do aktywnego uczestnictwa w badaniach, ale nie ma żadnego przymusu. Ty sam decydujesz w których ankietach chcesz brać udział, a które Cię nie interesują.

9. Od bardzo dawna nie otrzymałem żadnego zaproszenia do badania, dlaczego?

Najpewniej Twój dostawca poczty uznał nasze powiadomienia za spam, sprawdź odpowiedni folder poczty i zmień ustawienia – dodaj adres admin@cintindex.com do swojej książki odbiorców – wówczas nie będzie filtrowany. Być może również żadna z dostępnych ankiet nie jest zgodna z Twoim profilem określonym w procesie rejestracji do panelu Ankieternia z PAYBACK

10. Chciałem przystąpić do badania, do którego mnie zaprosiliście, ale otrzymałem powiadomienie, że przekroczona została liczba uczestników, co to oznacza?

Do każdego badania zapraszamy większą – niż faktycznie potrzebna – liczbę respondentów. Musimy tak robić, aby mieć pewność, że zbierzemy pożądaną liczbę danych, a niestety nie możemy przewidzieć, jak wielu uczestników faktycznie wypełni ankiety. Inni zaproszeni tym razem byli szybsi, niż Ty. Nie przejmuj się, następnym razem Ty ich wyprzedzisz.

11. Otrzymałem zaproszenie do badania, po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań, otrzymałem komunikat, że nie odpowiadam kryteriom grupy docelowej, dlaczego tak się stało?

Respondenci są dobierani w grupach docelowych na podstawie danych ze swoich profili. Każda z ankiet posiada jednak zestaw pytań kontrolnych, które wtórnie weryfikują, czy uczestnik faktycznie stanowi poszukiwaną w tym wypadku grupę docelową. Zdarza się, że system przypisze uczestnika do badania, a po kilku pytaniach kontrolnych okazuje się jednak, że ankieta skierowana jest do uczestnika o innym profilu. Wówczas rozpoczęta ankieta jest przerywana i jeśli znajdujemy w systemie inną, w kryteria której się wpisujesz, zostajesz do niej przeniesiony automatycznie.

Logowanie

1. Zapomniałem hasła, co powinienem zrobić?

W oknie logowania znajdziesz link z prośbą o automatyczne przypomnienie hasła. Kliknij na niego – wyślemy Ci wiadomość systemową z przypomnieniem hasła.

2. Próbuję się zalogować i otrzymuję wciąż komunikat, że podane dane są nieprawidłowe.Co może być przyczyną?

Przede wszystkim, upewnij się o poprawności wpisywanych danych. Jeśli są prawidłowe, sprawdź, czy na klawiaturze nie jest wciśnięty przycisk Caps Lock (używanie małych i wielkich znaków ma znaczenie). Jeśli wciąż występuje problem, spróbuj zalogować się przez inną przeglądarkę.

Dane osobowe i bezpieczeństwo

1. Co oznacza dla mnie rejestracja? Czy jestem do czegoś zobligowany?

Po zakończeniu procesu rejestracji nie ciążą na tobie żadne obowiązki – możesz - lecz nie musisz - brać udział w badaniach, które Ci proponujemy. Zachęcamy oczywiście do aktywnego uczestnictwa, dzięki któremu będziesz zbierać punkty PAYBACK. Jeśli zdecydujesz się na udział w ankiecie, Twoim jedynym obowiązkiem jest udzielanie szczerych odpowiedzi.

2. Co można zyskać rejestrując się w systemie i jakie są profity z uczestnictwa w badaniach?

Uczestnictwo w badaniach jest wynagradzane punktami PAYBACK –ostateczna liczba przyznanych Tobie punktów PAYBACK uzależniona jest od danego badania, za każdym razem, zanim przystąpisz do wypełniania ankiety, jesteś informowany o wysokości gratyfikacji.

3. Czy osoby analizujące ankiety otrzymują moje dane? Czy wyniki z ankiet są prezentowane w moim profilu?

Twoje dane wykorzystujemy wyłącznie po to, aby dopasować do Ciebie odpowiednie badanie. Nie zostają w żaden sposób powiązane z żadną z ankiet. Wyniki badań analizowane są w formacie procentowych danych liczbowych. A każda z ankiet jest przeprowadzana absolutnie anonimowo.

4. W jaki sposób mogę zarządzać swoimi danymi – login, hasło, dane personalne?

W każdej chwili możesz zmienić swoje dane, w tym swoje hasło, ale nie możesz zmienić loginu/nazwy użytkownika. Swoim kontem możesz zarządzać logując się w panelu i postępując zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

5. Czy po założeniu konta w panelu Ankieternia z PAYBACK i udziale w kilku badaniach mogę się wycofać?

Zawsze możesz zrezygnować – usunąć konto z panelu Ankieternia z PAYBACK , a my usuniemy twoje dane z bazy. Nie ma żadnego terminu karencji, która obligowałaby Cię do przymusowego figurowania w naszym systemie. Po rezygnacji jednak musi upłynąć chwila, zanim uda nam się wykasować twoje dane – staramy się działać sprawnie, ale nie chcemy dawać gwarancji bez pokrycia – zobowiązujemy się do natychmiatowego usunięcia wszystkich twoich danych.

6. Jak mogę usunąć swoje konto w panelu Ankieternia z PAYBACK?

Zaloguj się na swoje konto w panelu Ankieternia z PAYBACK. Wejdź w zakładkę „Mój Profil“, kliknij przycisk „Wyrejestruj“, potwierdź chęć usunięcia konta.

7. Co się stanie z moimi danymi osobowymi po zamknięciu konta w panelu Ankieternia z PAYBACK?

Wszystkie twoje dane zostaną trwale usunięte, w bazie danych nie zostanie po nich żaden ślad.

Wynagrodzenie

1. W jaki sposób następuje dodanie punktów za wypełnione ankiety?

Do każdej ankiety przypisana jest liczba punktów PAYBACK, którą widzisz przed podjęciem decyzji, czy chcesz wziąć udział w badaniu. Punkty PAYBACK są automatycznie naliczane na konto PAYBACK w ciągu 21 dni roboczych od wypełnienia danej ankiety.

2. Kiedy otrzymam punkty PAYBACK?

Punkty PAYBACK każdorazowo otrzymujesz do 21 dni roboczych po wysłaniu uzupełnionej ankiety.